Як розморозити холодильник No Frost?
Холодильник - це необхідний прилад і, ймовірно, один із найкорисніших. Він зберігає продукти свіжими та дозволяє безпечно зберігати їх для майбутнього використання. Ізморозь на стінках холодильної та морозильної камери знижує ефективність обладнання та збільшує ваші рахунки за електроенергію.
На ринку представлені моделі No Frost, які прийшли на зміну класичним краплинним системам. Принцип роботи такого обладнання полягає в тому, що в холодильниках нового покоління немає заморожування або часткове. Якщо простими словами – такі моделі мають функцію самовідтавання. Але що якщо вам не пощастило з цією функцією?
Якщо ви ставитеся до таких питань, тоді варто ознайомитися з тим, як часто необхідно розморожувати холодильник і розглянемо кілька способів, які допоможуть вам швидко розморозити його, щоб уникнути подальшого ремонту холодильника.
Як розморозити холодильник No Frost: що можна і не можна робити
Якщо ви виявили, що всі ваші продукти в морозильнику перетворюються на лід, то це означає, що настав час розморозити ваш холодильник. Перш ніж застосувати наведені далі методи, ознайомтеся з основними рекомендаціями щодо розморожування морозильника в холодильнику типу No Frost. Вони допоможуть дотримуватись ключових правил безпеки.
- Необхідно планувати розморожування заздалегідь. Повний процес розморожування в морозильній камері може тривати кілька годин, тому подібні заходи слід планувати заздалегідь. Заморожені продукти бажано перекласти в інший холодильник.
- Обов'язково вимикайте обладнання перед тим, як розпочати розморожування. Якщо залишити його увімкненим, це лише призведе до втрати енергії та уповільнить процес розморожування.
- Необхідно нагріти миску з водою і помістити в морозильну камеру, щоб прискорити танення. Розігрівайте воду кожні 15-30 хвилин або близько того. Це те, що прискорить процес розморожування і не змусить вас чекати надто довго.
- Обов'язково майте під рукою старий рушник або газету. Покладіть рушник, старі газети на дно холодильника та морозильного відділення, щоб увібрати воду. Ще краще підійде тонка каструля, в яку поміститься трохи води.
- Необхідно помити та добре просушити холодильник. Після розморожування агрегату промийте його зсередини водою з милом. Змийте мило і витріть, але переконайтеся, що внутрішня частина повністю висохла, перш ніж знову увімкнути обладнання.
- Не використовуйте металеві скребки, ножі чи інші гострі предмети, щоб пробити лід. Ви можете проткнути стінки холодильної або морозильної камери та пошкодити прилад. Якщо вам потрібно зіскребти щось, у тому числі лід, використовуйте замість гострих колючих предметів пластиковий шпатель.
- Будьте обережні під час роботи з електроприладами. Якщо ви використовуєте фен для нагрівання пристрою, пам'ятайте, що перебування в калюжі з водою або дотик до льоду, що розтанув, може викликати ураження електричним струмом.
- Не забувайте протирати ущільнювачі дверцят холодильника. Ця ділянка одна з найбрудніших у холодильнику, у ущільнювачі можуть застрягати залишки продуктів.
- Не закривайте дверцята під час розморожування. Вам потрібно все тепло, яке ви можете отримати, і дозволити циркулювати повітря всередині.
Як часто потрібно розморожувати холодильник No Frost?
Незалежно від того, який марки у вас холодильник, рекомендується розморожувати його як мінімум 1 раз на рік або коли шар льоду стає більше 6 мм завтовшки.
УВАГА! Перш ніж почати розморожування холодильника, не забудьте його відключити від мережі. Незалежно від того, який метод із цього списку ви використовуєте, це важливий запобіжний захід, який не можна забувати.
Перед розморожуванням переконайтеся, що ви дістали з пристрою всі продукти та захистите підлогу поруч із холодильником рушником. Також ви можете скласти ганчірки або старі рушники на нижніх полицях холодильної та морозильної камери, щоб вони ввібрали вологу.
Поширені методи розморожування
Пропонуємо до вашої уваги 4 різні способи, які допоможуть швидко розморозити холодильне обладнання. Це одні з найпоширеніших методів, які використовують багато господинь.
1. Дочекайтеся, поки лід сам розтане.
Очевидний метод, який потребує повного відключення від мережі. Потім відкрийте дверцята холодильника та морозилки, якщо у вас двокамерний прилад і дочекайтеся, коли крига розтане. Цей метод розморожування вважається найпростішим, але займає багато часу. До того ж, цей спосіб найбезпечніший метод розморожування. Достатньо відчинити дверцята і дочекатися, коли вся льоду розтане.
Зайву вологу видаляйте губкою або рушником. Також рекомендуємо покласти старі рушники на підлогу.
Можливо, ви не дуже терплячі та шукаєте спосіб, який допоможе розморозити холодильник швидше. Розглянемо саме такі методи, що прискорять процес розморожування.
2. Використовуйте фен.
Використання фена при розморожуванні морозильної камери абсолютно безпечне, якщо ви дотримуєтеся основних запобіжних заходів. Переконайтеся, що ви стоїте подалі від води, що накопичилася в холодильнику, тримайте шнур та фен подалі від води або льоду і зосередьтеся на одній області за раз, щоб фен не перегрівався.
Крім того, ніколи не допускайте, щоб фен підходив надто близько до змійовиків або стінок морозилки, тому що сильне нагрівання може пошкодити пристрій. Це також може зашкодити пластиковій конструкції пристрою.
Попередньо вистеліть рушники, щоб зібрати лід, що розтанув. Направте фен паралельно стіні холодильної та морозильної камери. Ваше завдання полягає в тому, щоб розтопити лід. подихати теплим повітрям за льодом. Коли краї почнуть підтаювати, продовжує обдувати кригу гарячим повітрям, і обережно відірвіть його від стінок пластиковим скребком.
Тепер ви знаєте, як швидко розморозити холодильник No Frost, цей метод є актуальним і для систем з крапельною системою.
3. Використовуйте вентилятор.
Вентилятор допоможе в циркуляції теплого повітря морозильною камерою. Але цей метод ефективніший у тому випадку, якщо у вашому будинку досить тепло.
В цьому випадку досить просто встановити вентилятор зовні і направити на холодильник/морозильник з відкритими дверцятами. Повітряний потік допоможе льоду швидше розтанути. Залежно від товщини льоду, потрібно деякий час, щоб процес пішов. Але ви можете прискорити процес, не витрачаючи великих зусиль.
4. Ємності із гарячою водою.
Традиційний метод, що дозволяє прискорити процес розморожування – це ємності з окропом. Принцип досить простий і для цього необхідно поставити каструлі або миски з окропом на полиці холодильника та закрити дверцята. Оскільки холодильна камера буде щільно закрита, то пара від гарячої води допомагає розпушити лід, який природно почне відтавати від стінок.
Після того, як крига почне відставати від стін, ви можете видалити його вручну за допомогою пластикового скребка. Така можливість буде доступна приблизно за 30 хвилин.
Варто зазначити, що тепло від ємностей може зашкодити полиці, тому при використанні цього методу рекомендується підкласти під каструлі або миски з водою рушник. Переконайтеся, що достатньо місця, щоб поставити ємність в морозильну камеру і аналогічним чином розморозити її.
Майте на увазі, що вам доведеться міняти каструлю з окропом водою кожні 10 хвилин або близько того, залежно від того, наскільки багато льоду накопичилося в холодильнику. При заміні води видаліть лід, що розтанув, губкою.
Як тільки ви дочекаєтесь, що лід розтанув, то можете очистити холодильну та морозильну камери за допомогою столової ложки харчової соди, розчиненої у гарячій мильній воді. Просто зануріть у суміш губку і промийте внутрішню частину холодильної та морозильної камери. Повторюйте про те, доки не досягнете бажаної чистоти. Після цього обов'язково протріть усередині сухим рушником.
Коли холодильник чистий та повністю розморожений, можете підключити його знову до мережі. Дочекайтеся, поки він знову охолоне і буквально через півгодини можете почати перекладати продукти в морозильну камеру.
Comments (0)
Добавить комментарий