Як почистити фільтр пральної машини? – Поради досвідченого майстра

- июл 08, 2020

Для правильної та злагодженої роботи побутової техніки, їй потрібний регулярний догляд та профілактика. Не стають винятком і пральні машини, які в процесі своєї експлуатації стикаються з різними складностями. Наприклад, при нагріванні води може накопичуватися накип, при пранні білизни в бак можуть потрапляти сторонні предмети, при зливі відпрацьованої води може забиватися зливна система або пошкодитися крильчатка зливного насоса. Якщо упустити або проігнорувати одну із проблем, а надалі без ремонту пральної машини не обійтися.

Відповідно, якщо у нас є бажання використовувати свою пральну машину довго без прояву таких проблем, слід відповідно доглядати за нею. Одним з найважливіших методів догляду за пральною машиною є необхідність регулярного чищення зливного фільтра.

Однак, як показує практика, через незнання та брак інформації з цього приводу, чищення фільтра в домашніх умовах проводиться вкрай рідко.

Де знаходиться зливний фільтр пральної машини та навіщо його чистити?

Знайти зливний фільтр пральної машини досить легко. Найчастіше він знаходиться за спеціальними дверцятами або панеллю в нижній правій частині передньої панелі корпусу машинки. У деяких рідкісних випадках зливний фільтр знаходиться в нижній лівій частині.

Давайте розберемося докладніше, де розташований зливний фільтр у різних брендах пральних машин.

Зливний фільтр розташовується внизу праворуч:

  • Indesit;
  • Hotpoint-Ariston;
  • Bosch;
  • Siemens;
  • Electrolux;
  • Zanussi;
  • Samsung;
  • ATLANT.

Зливний фільтр розташовується внизу зліва:

  • LG (у деяких моделях справа);
  • Candy;
  • Whirlpool (вертикальне завантаження).

Як бачимо, багато брендів переважно віддають перевагу розміщенню зливного фільтра внизу праворуч на лицьовій панелі. Фільтр, як правило, розташований за дверцятами або панеллю, яку потрібно чимось підчепити, наприклад, викруткою. Зроблено це навмисно, щоб не сталося випадкове відкриття.

Періодична профілактика зливного фільтра потрібна, тому що відпрацьована вода, йдучи в каналізацію, може нести в собі нитки, бруд, сторонні предмети… це все затримується в зливному фільтрі пральної машини.

Якщо ви хоча б раз бачили зливний фільтр і розумієте про що йдеться, значить ви усвідомлюєте, що він має досить обмежений об'єм, відповідно, наповнитися він може досить швидко. Якщо чистку не робити, то настають найнеприємніші наслідки.

При цьому неприємний запах від пральної машини може здатися найлегшим проявом неочищеного фільтра. Якщо у фільтрі виявився сторонній предмет, він цілком здатний пошкодити крильчатку насоса, її потрібно замінити, інакше машинка не буде повноцінно працювати.

Як почистити фільтр пральної машини? - Повний алгоритм дій

инструкция стиральной машины

Почистити зливний фільтр у пральній машині не складно, для цього не потрібно викликати спеціально навченого майстра. Однак, слід дотримуватися деяких рекомендацій та правил.

Ось як має виглядати вся процедура:

  1. Пральну машину необхідно відключити від електрики та перекрити вентиль на подачі води – вимикаємо пристрій з розетки та повертаємо вентиль;
  2. Відкриваємо доступ до зливного фільтра – знаходимо його візуально, піддіваємо в потрібному місці дверцята або панель та відкриваємо її. Як ми вже з'ясували, найчастіше фільтр знаходиться внизу праворуч.
  3. Необхідно злити залишок води – якщо є аварійний шланг, готуємо резервуар, наприклад велику миску, і зливаємо залишки води через шланг. Так буде легко почистити фільтр. Якщо аварійного шланга немає, необхідно обережно відкрутити фільтр, з нього поллється якась кількість води.
  4. Виймаємо зливний фільтр – після того, як вода повністю злита, повністю викручуємо зливний фільтр, він кріпиться на різьбленні.
  5. Чистимо зливний фільтр – великі деталі та сміття можна видалити руками, все інше промиваємо під струменем проточної води. Пам'ятайте, вода не повинна бути гарячою, адже висока температура може зашкодити пластику або ущільнювачу.
  6. Перевіряємо насос і його крильчатку – перш, ніж закрутити назад фільтр, необхідно зазирнути всередину порожнини, що звільнилася, і підсвітити. Там не повинно залишатися сторонніх предметів, крильчатка має бути цілою та вільно обертатися.
  7. Встановлюємо зливний фільтр на місце – закручуємо також, як його відкручували. При зворотній установці, не повинно бути перекосів при вкручуванні, необхідно закручувати щільно, але не зайво, щоб не пошкодити різьблення.

Якщо все зроблено правильно, пральна машина буде працювати без протікання, на дисплеї не з'являться коди помилок.

Як часто слід чистити фільтр, і що буде, якщо цього не робити?

Одним із найбільш спірних питань є періодичність чищення. Безперечно, чистити зливний фільтр необхідно регулярно, але як часто це потрібно робити? Деякі виробники заявляють про необхідність прочищати зливальний насос після кожного прання. Це, швидше за все, запобіжний захід, адже так скоро фільтр забитися не зможе, максимум ми зможемо швидко виявити і витягти з нього сторонній предмет.

Насправді рекомендований проміжок чищення зливного фільтра коливається один раз від 2 до 4 місяців. Частота чищення залежить від частоти циклів прання. Відповідно, чим частіше ви перете, тим частіше необхідно перевіряти фільтр на засмічення. Додатковою ознакою необхідності зробити чистку зливного фільтра стає поганий злив відпрацьованої води.

А ось у випадку, якщо ми ігноруватимемо профілактику зливного фільтра, він може піднести нам неприємний сюрприз у найнесподіваніший час.

Ось що станеться, якщо не чистити зливний фільтр пральної машини:

  • Неприємний запах - пральна машина стане джерелом неприємного запаху, який виходитиме з фільтра і поширюватиметься по всій квартирі. Навіть свіжовипрану білизну зможе просочитися цим смердючим.
  • Відпрацьована вода не йде - при забитому зливному фільтрі, вода буде йти або погано, або залишатися в баку пральної машини. У цьому випадку без чищення фільтра обійтися не вдасться.
  • Сторонні предмети призводять до поломки – якщо у фільтр проникає сторонній предмет, він може зупинити роботу насоса або завдати механічних пошкоджень крильчатці. Так нормальну роботу пральної машини буде повністю порушено, буде потрібно заміна окремих її елементів.

Пам'ятайте! Здійснити чищення зливного насоса ми зможемо самостійно, без сторонньої допомоги, оскільки це не складно. Але якщо відбувається поломка зливної помпи або крильчатки, через засмічення може знадобитися втручання майстра.

Труднощі, які можуть виникнути при чищенні зливного фільтра

Як і в будь-якій справі, при чищенні зливного фільтра можуть виникнути певні труднощі та непередбачені складності. Забігаючи трохи вперед, варто зауважити, що всі труднощі є абсолютно вирішальними і переборними. Однак, щоб їх подолати, потрібні деякі знання та готовність до можливих ускладнень.

  • Фільтр не викручується руками – якщо не робити профілактику дуже довго, то коли виникне критичний момент, фільтр може так щільно «засісти» у своєму місці, що відкрутити одними руками його не вдасться. Щоб допомогти собі, можна використовувати плоскогубці на допомогу, але сильно тиснути на фільтр не потрібно, щоб не зламати його.
  • Фільтр намертво «засів» і не викручується - якщо плоскогубці виявилися безсилі і фільтр не піддається, потрібно вдатися до резервного варіанту. Він полягає у чищенні зливного насоса через патрубок. Для цього потрібно зняти задню або передню панель пральної машини і дістатися зливного патрубка, розібравши зливний насос. Цей захід має на увазі якісь знання про влаштування пральної машини та певні практичні навички.
  • Зливний фільтр почав протікати після чищення - якщо відразу після заходів з чищення зливного фільтра, виявляються підтікання в його області, слід перевіряти ще раз, чи правильно він встановлений і чи немає перекосів в його закрутці. Також у його протіканні може бути винен дефект або пошкодження ущільнювача, який почав пропускати воду. Якщо при закручуванні фільтра ми сильно перестаралися, то могли зірвати різьблення, необхідно замінити фільтр повністю.

разборка стиральной машины

На завершення

З матеріалу ми з'ясували, що будь-яка побутова техніка, у тому числі пральні машини, потребують профілактичного догляду. Однією з найбільш необхідних профілактик для пральних машин є періодичне чищення зливного фільтра. Але як показує практика, цією необхідністю багато хто дуже часто нехтує.

Чиститься фільтр, як правило, досить просто і не потребує професійних навичок. Достатньо лише визначити, де знаходиться зливний фільтр, зробити підготовку у вигляді відключення пральної машини від мережі та перекривши вентиль подачі води, відкрутити зливний фільтр та витягти всі забруднення, які в ньому є.

Далі, акуратно закручуємо фільтр і продовжуємо користуватися пральною машиною. У разі виникнення деяких труднощів, може знадобитися застосування підручних засобів, таких як плоскогубці, якщо фільтр щільно «засів» на своєму місці, а іноді навіть може знадобитися часткове розбирання машинки. Але останнє буває вкрай рідко і лише у найбільш занедбаних випадках.


Comments (0)


Добавить комментарий




Allowed tags: <b><i><br>Add a new comment:


Cодержание: