Як очистити пральну машину від плісняви

- июл 08, 2021

У процесі роботи пральна машина виробляє автоматичний процес прання наших брудних речей. Напевно, кожен із нас хотів би, щоб після такого прання речі були чистими, свіжими, добре пахнули. Так зазвичай і відбувається, але тільки в тих випадках, коли пральна машина зазнає регулярної профілактики, міститься в чистоті та порядку. Може здатися дивовижним, але пральну машину час від часу необхідно чистити від різних забруднень. Зрештою пральна машина може вийти з ладу, станеться поломка прання.

Одним з найбільш неприємних типів забруднення пральної машини є утворення в ній цвілі. Особливо неприємна пліснява тому, що вона не сприяє нормальній роботі машинки, білизна після прання не буде свіжою, а також, що важливіше, пліснява негативно позначається на здоров'ї людини. При цьому позбутися цвілі не так просто.

Звідки пліснява в пральній машині?

Грибки плісняви можуть розмножуватися лише за певних умов. Відповідно, щоб запобігти утворенню плісняви в пральній машині, необхідно усунути основні причини та сприятливі умови для розмноження грибка. Щоб мати можливість це зробити, слід розуміти, які умови найсприятливіші для цвілі.

За яких умов пліснява з'являється в пральній машині:

  • Пральна машина встановлена у приміщенні з високою вологістю – оптимальною вологістю для життєдіяльності та розмноження плісняви є 90%, така вологість можлива лише у ванній кімнаті. Отже, якщо ви плануєте встановлення пральної машини саме там, слід проявляти пильність та організувати якісну вентиляцію.
  • Після прання барабан необхідно провітрювати – так залишки вологи, які ще присутні у баку, барабані та у складках манжети випаровуватимуться. Щоб провітрити барабан необхідно просто після прання на якийсь час залишити дверцята пральної машини відчиненою. Краще додатково відкрити кювету для порошку, там теж є залишки вологи, а манжету насухо протерти у всіх складках.
  • Постійне прання на низькій температурі – іноді слід прати на високих температурах, в ідеалі 90-95°С. Таким чином вузли пральної машини, які є найбільш вразливими до утворення грибка плісняви, дезінфікуються. Відповідно, прання на високій температурі стає своєрідною профілактикою утворення цвілі у пральній машині.
  • Відмова від порошку з відбілюючими добавками – відбілювач є своєрідним дезінфектором грибка плісняви. Якщо його не використовувати зовсім і відмовитись навіть від порошку з добавками відбілювача, це може додатково спровокувати розмноження плісняви в пральній машині.
  • Неправильно організований злив у каналізацію – якщо встановлення пральної машини здійснено некоректно, відпрацьована вода може йти в каналізацію не повністю та затримуватись у вузлах пральної машини. Так вологість усередині машини підвищується, утворюється сприятлива атмосфера для розмноження плісняви.

Чим небезпечна пліснява?

плесень на манжете

Отже, ми з'ясували, що для розмноження цвілі потрібні певні умови. Але де вона береться і чим небезпечна для здоров'я людини? Насправді, пліснява може бути абсолютно всюди. Навіть зараз, поки ви читаєте статтю, пліснява може перебувати у вашому будинку, але в вкрай незначній кількості, а ви просто її не помічаєте. Помітною вона стає лише тоді, коли з'являються сприятливі для неї умови - висока вологість і в приміщенні тепло.

Але як тільки умови стають сприятливими, пліснява починає активно розмножуватися. У місцях її життєдіяльності виникають темні плями, видалити який виявляється дуже складно. Здавалося б, видалив пляму, все вимив, але ... дуже скоро на тому ж місці вона знову починає виявлятися.

Чим небезпечна пліснява для людини?

  • На шкірі з'являється роздратування, тіло починає свербіти - це симптоми попадання спор цвілі на шкіру людини, адже суперечки грибка цвілі легко можуть переміщатися повітрям.
  • З'являється кашель, виникає задишка - це прояв того, що суперечки плісняви потрапили в легені, таку проблему ігнорувати не можна, адже це загрожує серйозними захворюваннями.
  • Здуття живота, діарея – суперечки плісняви також здатні проникати у шлунково-кишковий тракт, вони змінюють мікрофлору всередині та провокують неправильну роботу організму.
  • Притуплюється увага, пам'ять стає гіршою – це один із найбільш тривожних симптомів, адже в даному випадку суперечкам плісняви вдалося проникнути в кров людини.

Як позбутися плісняви в пральній машині народними методами?

Народні методи видалення цвілі з пральної машини полягають у використанні підручних засобів, які напевно знайдуться в кожному будинку. Для таких процедур не потрібно купувати побутову хімію, тому народні засоби хороші для тих, хто не бажає витрачати кошти на купівлю дорогих препаратів, або тих, хто категорично проти використання хімічних засобів, навіть побутових.

Перший метод полягає у використанні лимонної кислоти. Навіть якщо такої будинку не виявиться, її просто купити в магазині, коштує вона не дорого. Перш ніж приступати до очищення пральної машини від плісняви за допомогою лимонної кислоти, необхідно провести підготовку. Полягає вона у ретельному чищенні кювети для порошку. Її необхідно вимити та висушити.

Після цього кювета встановлюється на місце, до неї заливаємо 200 г лимонної кислоти. Щоб чистити пральну машину, потрібно вибрати програму з максимальним температурним режимом 90-95°С і запустити її з порожнім барабаном. Як тільки програма прання завершить свою роботу, необхідно протерти насухо всі доступні вузли пральної машини, дверцята на деякий час залишаємо прочиненими, також надаємо з кюветою для порошку.

Другий метод полягає в чищенні пральної машини від плісняви за допомогою оцту. Оцет за своєю суттю є кислотою і може допомогти в боротьбі з грибками цвілі. Щоб зробити чистку пральної машини, півсклянки оцту заливаємо в кювету для порошку і запускаємо програму з найвищим температурним режимом. Барабан має залишатися порожнім.

У такому методі є своя особливість, як тільки вода нагріється до заданої температури, необхідно поставити програму на паузу і залишити в такому положенні пральну машину до півтори години. Після очікування завершуємо прання.

Як тільки процедуру закінчено, необхідно приготувати розчин оцту з водою 1:2 так, щоб вийшло до 200 мл рідини. Нею протираємо всі доступні вузли пральної машини. Як тільки протирку закінчили, запускаємо програму короткого прання, яке вимиє залишки оцту з пральної машини. На цьому чистку оцтом можна вважати завершеною, машинку насухо протираємо, на деякий час залишаємо відкриті дверцята і кювету для порошку.

Як почистити пральну машину від плісняви за допомогою побутової хімії?

чистка стиральной машины

Народні засоби, безумовно, хороші та безпечні, адже ні в лимонній кислоті, ні в оцтовій, не містяться хімічні засоби, до яких негативно ставляться багато людей. Але, тим не менш, народні засоби дієві та ефективні лише при несильному поширенні грибка або на початкових стадіях. Коли всередині пральної машини, в її кюветі, видно темні плями, це означає, що чистку краще провести побутовою хімією. Це саме той випадок, коли від своїх принципів можна відмовитись.

На озброєння необхідно придбати білизну або будь-який засіб для чищення з вмістом хлору. Щоб зробити чистку пральної машини від плісняви за допомогою домашньої хімії, білизну або засіб з вмістом хлору в об'ємі 1 літр, потрібно залити в кювету, у відділення для порошку. Програма прання вибирається із найвищою температурою 90-95°С. Діємо аналогічно чищенню з оцтом, очікуємо поки вода нагріється до встановленої температури і ставимо програму на паузу до півтори години.

Після очікування, програму відновлюємо та чекаємо, коли вона завершиться. Після закінчення програми, до кювети додаємо дві склянки оцту або 200 г лимонної кислоти, машинку запускаємо в режим полоскання. По завершенні пральну машину витираємо насухо, дверцята і кювету залишаємо прочиненою, також провітрюємо кімнату.

При найбільш запущених та складних забрудненнях пральної машини пліснявою можна скористатися нестандартними рішеннями. Такі є чищення мідним купоросом. Придбати його можна в магазині для садівників, варто враховувати, що це сильний засіб, працювати з яким потрібно в рукавичках.

50 г мідного купоросу розбавляємо з водою об'ємом 5 літрів. Цим розчином обробляємо усі уражені місця пральної машини. Цвіль може бути в кюветі, у манжеті, на барабані та інших місцях. Після обробки плісняви розчином купоросу, залишаємо машинку до 5 годин у спокої. Після очікування необхідно запустити програму полоскання. Як тільки чистка мідним купоросом закінчена, пральну машину та приміщення необхідно ретельно провітрити.

Як не допустити утворення плісняви в пральній машині?

Як бачимо, процедура боротьби з грибками плісняви не така проста, вимагає великих трудовитрат. Але ігнорувати плісняву та не боротися з нею теж не можна, адже вона вкрай негативно впливає на здоров'я людини. Відповідно, нескладно зробити висновок щодо того, що найбільш дієвим методом боротьби з пліснявою є профілактика її появи.

Профілактичні заходи щодо боротьби з появою плісняви в пральній машині:

  • Білизна після прання необхідно відразу ж діставати з барабана, навіть якщо немає можливості розвісити його для прання, краще скласти в тазик, адже всередині барабана волога білизна сприяє суттєвому збільшенню рівня вологості, що так необхідно грибкам цвілі для життєдіяльності.
  • Приблизно один раз на місяць рекомендується проводити прання на максимальній температурі із застосуванням відбілювача або порошків з добавками відбілювача, це є своєрідною легкою дезінфекцією пральної машини.
  • Раз на півроку рекомендовано запустити пральну машину для прання на високій температурі без завантаження барабана. У кювету в цей момент потрібно додати до 200 г лимонної кислоти або половину склянки оцту.
  • При використанні кондиціонерів та ополіскувачів, рекомендовано додавати додаткове полоскання до програми прання. Якщо на панелі керування такої можливості у вашій моделі немає, після прання полоскання слід запустити окремо.
  • Регулярне чищення зливного фільтра та зливного шланга також убезпечить вас і вашу пральну машину від появи плісняви та подальших труднощів у боротьбі з нею.

Comments (0)


Добавить комментарий




Allowed tags: <b><i><br>Add a new comment:


Cодержание: