Як відкрити пральну машину, якщо зламалася ручка (люк)

- мая 29, 2021

Той, хто коли-небудь користувався пральною машиною автомат, а таких серед наших читачів переважна більшість, знають, що під час виконання програми прання дверцята пральної машини міцно блокуються. Причина такого блокування очевидна, нам не дають можливості відчинити дверцята в процесі прання, поки в баку знаходиться вода, адже вона може вилитися на підлогу з усіма неприємними наслідками.

Після закінчення прання в пральній машині, дверцята розблокуються і ми можемо вільно її відкрити, щоб дістати вже чисту білизну для сушіння. Тим не менш, іноді можуть відбуватися несправності в конструкції пристрою самих дверцят або в цілому пральної машини, коли навіть після завершення прання дверцята відкрити не вдається. У цьому випадку необхідно зрозуміти причину такого дійства та усунути поломку.

 

Однак навіть до усунення несправності, дверцята все ж таки потрібно якось відкрити.

Ймовірні причини, чому дверцята пральної машини не відчиняються

Якщо відразу після закінчення програми прання дверцята залишаються заблокованими, не варто панікувати передчасно. Справа в тому, що в сучасних пральних машинах автомат часто дверцята розблокуються лише через 3-5 хвилин після завершення прання. Варто просто почекати короткий час і з'являється можливість розвісити білизну для сушіння.

Але якщо цього не відбувається, найімовірніше має місце несправність і потрібно зробити точковий ремонт пральної машини, можливо також стався одноразовий збій.

Основні причини, чому дверцята пральної машини не відкриваються:

  • Зламалася ручка на дверцятах – механізм ручки найчастіше виходить з ладу через неакуратне використання ручки та застосування зайвої фізичної сили під час відкриття. Також поломка може статися внаслідок природного зносу. Якщо ручка зламана, відкрити дверцята пральної машини не вдасться, а сама ручка неприродно бовтатиметься.
  • Поломка пристрою блокування люка (УБЛ) – це саме той вузол, який блокує та утримує у закритому стані дверцята у процесі прання. Якщо УБЛ вийшов з ладу, його необхідно замінити на новий, але перед заміною необхідно відкрити дверцята одним із способів, який ми вам запропонуємо нижче.

ремонт стиральной машины замена замка

  • Несправність на платі управління – якщо поломка сталася в ланцюзі, який відповідає за прийом та передачу сигналу на УБЛ, то дверцята цілком можуть заблокуватися і не відкриватися навіть після завершення циклу прання. Потрібно зробити ремонт плати, можна перепрошити її пам'ять, у найскладніших випадках плату потрібно замінити на нову.

Якщо причина того, що дверцята заблокувалися і не відчиняються, не поломка в конструкції, а одноразовий збій, необхідно перезапустити програму прання. У цьому випадку на початковому етапі пральна машина повинна заблокувати дверцята, коли цей етап настає, дверцята попередньо розблоковуються і ми зможемо її легко відчинити.

Способи, як відкрити заблоковані дверцята пральної машини

Необхідно знеструмити УБЛ

Даний спосіб не буде актуальним, якщо дверцята не вдається відкрити через поломку ручки, так потрібно діяти якщо вона справна, а дверцята не відкриваються через неправильну роботу УБЛ. Справа в тому, що пристрій блокування люка працює лише тоді, коли на нього подається напруга, інакше дверцята не зможе блокуватися (без напруги, в принципі пральна машина також працювати не може).

У конструкції УБЛ присутня металева пластина, яка й здійснює затвор та блокування люка. Коли на пластину починає надходити напруга від електромережі, вона деформується, замикаючи дверцята. У результаті, коли програма прання добігає кінця, пластина встигає охолонути і повернутися у вихідний стан, завдяки чому дверцята відчиняються. Якщо останнього немає, люк залишається заблокованим.

Виходячи з цього, неважко припустити, що якщо напруга на УБЛ не подаватиметься, то через якийсь час нам вдасться розблокувати дверцята. Це означає, що потрібно вийняти вилку з розетки і почекати деякий час, приблизно до півгодини, і спробувати знову відкрити дверцята.

Використовуємо аварійне відкриття

Якщо причина того, що дверцята пральної машини не відкриваються криється не в поломці УБЛ, а в несправності самої ручки на дверцятах, то спосіб знеструмлення пральної машини не приведе нас до бажаної мети, дверцята залишаться закритими. Також, навіть якщо дверцята залишилися заблокованими через несправність УБЛ, а ручка справна, спосіб знеструмлення не дає 100-відсоткової гарантії того, що дверцята обов'язково відчиняться.

Відповідно, якщо перший спосіб виявився неактуальним або не призвів до потрібного результату, слід звернути увагу на можливість аварійного відкриття дверцят. Ця можливість передбачена не у всіх моделях пральних машин. Щоб з'ясувати, чи можливо зробити аварійне відкриття у вашій машинці, необхідно відкрити панель (або дверцята) внизу передньої частини корпусу, де знаходиться зливний фільтр.

Якщо можливість аварійного відкриття дверцят передбачена виробником, то в безпосередній близькості від фільтра можна побачити кінець тросика, який буде забарвлений яскравим кольором. Якщо баку води немає, досить просто потягнути за цей кінець і розблокувати дверцята. Якщо вода в баку залишилася, необхідно попередньо злити її, відкрутивши фільтр зливу і підставивши під нього резервуар для води.

Користуємося підручними засобами

Як нами було відмічено, можливість аварійного відкриття дверцят передбачена не всіма виробниками. Відповідно, ми можемо дійти результату, коли знеструмлення пральної машини не допомогло розблокувати УБЛ, а аварійне відкриття дверцят виробник не передбачив. У цьому випадку дверцята залишаються заблокованими і саме час звернутися до народної кмітливості і перевірити, що є під руками, що допоможе відкрити дверцята пральної машини.

Варто відразу помітити, в конструкції дверцят є механізм затвора у вигляді язичка. Якщо якимось чином змістити його убік паралельно дверцятам, то вони розблокуються і нам вдасться їх відкрити. Такий метод виявляється ефективним як у разі несправності та УБЛ, так і у разі поломки або пошкодження ручки на дверцятах.

ремонт дверцы стиральной машины

Щоб змістити затворний механізм у потрібному напрямку, необхідно «озброїтися» міцною мотузкою або мотузкою (також підійде дріт). Мотузку потрібно акуратно просмикнути між дверцятами і корпусом пральної машини таким чином, щоб кінці виявилися вільними на протилежному боці дверцят. Після цього просто тягнемо за кінці в напрямку паралельно дверцята. Мотузка досягне механізму затвора, ми акуратно продовжуємо тягнути за кінці, зміщуючи таким чином язичок. Так блокування знімається, і ми можемо відчинити дверцята. Іноді може допомогти пластикова банківська картка. Її також можна просунути до механізму затвора і натиснути на нього картою.

Щоб дістатися до УБЛ, можна розібрати пральну машину

Останній спосіб розблокування дверцят, якщо поламаний УБЛ або ручка дверцят, може здатися найбільш радикальним. Однак, зважаючи на свою радикальність, такий метод виявляється ще й найбільш ефективним, тому що його можна використовувати в будь-якому випадку, якщо дверцята виявляються заблокованими. Тим не менш, його рекомендується застосовувати лише в тому випадку, якщо всі інші не допомогли або з якихось причин виявилися неефективними або неприйнятними.

Суть останнього методу полягає в частковому розбиранні корпусу машинки. Відповідно, якщо ви не знайомі з конструкцією та пристроєм основних вузлів сучасної пральної машини, ніколи не проводили її розбирання, отже, краще не застосовувати цей метод самостійно, а звернутися до фахівця до майстерні.

Навіть якщо УБЛ справний, а має місце банальна поломка ручки на дверцятах, потрібно зняти верхню частину корпусу машини, її стільницю. Найчастіше достатньо відкрутити два кріплення ззаду, трохи змістити стільницю, і вона виявляється знятою. Іноді попередньо може знадобитися зняти задню кришку, відкрутивши кріплення по периметру. Як тільки верхня кришка демонтована, у нас відкриється вид на пристрій блокування та затворний механізм. Потрібно затиснути язичок механізму, розблокуючи тим самим дверцята. Так вона виявиться звільненою, і ми легко її відкриємо.

Як замінити поламану ручку на дверцятах пральної машини?

Скориставшись одним із чотирьох запропонованих методів відкриття дверцят пральної машини, яка благополучно заблокувалася і не хоче відкриватися, ви обов'язково досягнете успіху. Але після того, як дверцята розблоковані та відчинені, необхідно виявити причину поломки. Найчастіше такою причиною стає поламана ручка. Її ремонт недоцільний, більше, зазвичай він зовсім неможливий. Значить ручку потрібно просто замінити на нову.

Процедура заміни ручки на дверцятах пральної машини є нескладним ремонтом. Його можна зробити самостійно, але за бажання зекономити час і сили, можна звернутися в сервісний центр, майстер зробить все швидше і напевно успішно.

Заміна ручки починається з придбання нової деталі, яка відповідає вашій моделі пральної машини. Далі необхідно слідувати алгоритму:

  1. Знімаємо дверцята з корпусу – для цього відкриваємо її повністю і відкручуємо кріплення на петлях, так дверцята вивільняються і легко знімаються;
  2. Розбираємо дверцята - це необхідно, щоб у нас була можливість демонтувати стару поламану ручку. Щоб розібрати дверцята, необхідно покласти її зовнішньою стороною донизу та відкрутити всі кріплення по колу;
  3. Виймаємо механізм ручки – попередньо рекомендується сфотографувати розташування елементів механізму, це полегшить процедуру збирання. Щоб демонтувати механізм, необхідно вийняти штир, гачок та пружину;
  4. Встановлюємо новий механізм – в комплект нового механізму крім пластикової ручки входитимуть ті самі штир, гачок і пружина. Це все необхідно встановити на місце старих деталей, згідно зробленого перед демонтажем фотографією;
  5. Встановлюємо дверцята на місце – прикручуємо кріплення на петлі та перевіряємо, як працює нова ручка. Вона повинна щільно утримувати дверцята, але при відкритті не повинна занадто бовтатися.

Comments (0)


Добавить комментарий




Allowed tags: <b><i><br>Add a new comment:


Cодержание: