ТОП-4 причини, чому пральна машина б'є струмом

- ноя 17, 2020

Чи траплялося з вами таке, що заходячи у ванну кімнату і торкаючись пральної машини вас пощипує струмом. Насправді це досить поширене явище, яке може викликати не тільки неприємні відчуття, а й вселяти тривогу, адже якщо пральна машина пощипує струмом, то цілком ймовірно, що рано чи пізно вона може зробити повноцінний удар струмом.

Насправді, якщо пральна машина повністю справна, правильно підключена, електрична мережа в будинку також справна, то удари струмом, навіть найлегші та малопомітні, повністю виключені. Отже, якщо такий ефект починає проявлятися, отже, необхідно розібратися у справжній причині, чому склалася така ситуація та виправити її. Найчастіше необхідно проводити ремонт пральної машини, але іноді причина криється у зовнішніх факторах.

Розберемося у найпоширеніших причинах, чому пральна машина б'є струмом.

Відсутнє заземлення

Безпечне використання будь-якого побутового приладу, що підключається до електричної мережі, будь то пральна машина, холодильник, електроплита, духовка, мікрохвильова піч або ще щось, вимагає наявності заземлення. Якщо заземлення техніки не буде, то використання техніки в таких умовах може виявитися небезпечним.

Якщо розглядати безпосередньо пральну машину, то заземлення в даному випадку виявляється вельми необхідним. Справа в тому, що в процесі своєї роботи машинка поєднує в собі контакт з водою та електрикою, а волога, як відомо кожному, є відмінним провідником електрики. Пристрій, підключений із заземленням максимально безпечно.

Є кілька випадків, коли заземлення при підключенні пральної машини може бути відсутнім. Наприклад, у багатоквартирних будинках, які були збудовані ще за радянських часів, часто відсутнє заземлення. Виправити цю ситуацію практично неможливо. Найбільш ефективним рішенням у такому разі стане встановлення ПЗВ.

У жодному разі не варто заземлювати техніку за допомогою водопровідних труб або труб опалення, адже так ви створюєте небезпеку життю та здоров'ю не тільки собі, а й своїм сусідам.

Відсутня заземлення може і в приватних домоволодіннях, які були збудовані деякий час тому. Але в даному випадку за бажання та певних вкладень цю проблему можна вирішити. Організувати заземлення в приватному домоволодінні набагато легше і дешевше, ніж у багатоквартирному будинку.

Ще однією причиною, за якою немає заземлення техніки, є наша неуважність або нерозуміння принципів правильного підключення побутової техніки до електромережі. Наприклад, якщо в будинку передбачено заземлення, але пральну машину ми підключаємо через подовжувач, в якому не передбачено заземлення, пральна машина виявляється не заземлена і при її роботі ми можемо відчувати певний побічний ефект у вигляді ударів струмом більшою чи меншою мірою.

ТЕН пральної машини пошкоджено

неисправен тен стиральной машины

Відчувати удари або пощипування струмом під час роботи пральної машини ми можемо не тільки через зовнішній фактор, яким була відсутність заземлення в першому випадку, а й через пошкодження окремих вузлів пральної машини. У цьому випадку необхідно якнайшвидше з'ясувати в чому причина несправності та провести терміновий ремонт пральної машини.

Однією з найбільш ймовірних несправностей пральної машини, через яку напруга може проступати на корпус пристрою, є пошкодження корпусу нагрівального елемента. Якщо трубчастий корпус ТЕНу з якоїсь причини пошкодився, вода потрапляє на нагрівальну спіраль, яка для нормальної роботи пральної машини має бути ізольованою.

Додатковим проявом, що свідчить про пошкодження ТЕНу, є відсутність нагріву води в барабані, можливо також нагрівання буде неповноцінним, вода нагрівається, але рівень нагріву недостатній.

Єдиним вірним рішенням у питанні ремонту пральної машини стане заміна ТЕНу на новий такий же. Відновлювати нагрівальний елемент недоцільно. Залежно від виробника або моделі пральної машини ТЕН може перебувати за задньою панеллю або за передньою.

Найбільше просто замінити ТЕН, якщо він розташований за задньою панеллю, адже в такому випадку досить просто відкрутити кріплення і зняти задню панель, так ми відразу отримуємо доступ до нагрівального елементу. Якщо ТЕН розташований за задньою панеллю, крім кріплень передньої панелі, необхідно зняти кювету для порошку, панель управління, звільнити манжету від зовнішнього кільця і заправити її в барабан.

Отримавши доступ до нагрівального елементу, його необхідно відключити від проводки, послабити гайку посередині, трохи проштовхнути вперед і після цього акуратно вийняти з місця. Оглядаємо ТЕН візуально і, якщо він дійсно пробитий або пошкоджений, змінюємо його на новий такий самий.

Пошкодження проводки пральної машини

диагностика проводки стиральной машины

Якщо при діагностиці нагрівального елемента він виявився повністю справним, візуальний огляд та тестування за допомогою мультиметра не виявило дефектів, отже потрібно розглядати інші варіанти ремонту пральної машини. Ще одним варіантом досить поширеної причини того, що пральна машина недружньо б'є нас струмом, є пошкодження проводки.

Пошкоджена може бути як внутрішня проводка, так і зовнішні проводи. Найпростіше спочатку провести огляд зовнішніх проводів, а саме мережного кабелю. Оглядати слід кабель як на зовнішні пошкодження, так і промацати пальцями наявність заломів, варто перевірити чи не перебитий кабель. Проводити подібну діагностику слід виключно при відключеній пральній машині від мережі.

Додатковим підтвердженням пошкодження внутрішньої проводки пристрою є такі фактори:

  • Ми відчуваємо пощипування струмом від контакту з водою з-під крана;
  • Мокра підлога у ванній кімнаті також може пробивати струмом;
  • Корпус пральної машини передає напругу і неприємно щипає струмом.

Для таких проявів зовсім не обов'язково запускати пральну машину, достатньо того, що вона просто включена в розетку.

Якщо кабель живлення виявився цілим, слід перевірити внутрішнє проведення, але для цього потрібно розібрати корпус пристрою. Відповідно для коректного проведення такої діагностики краще звернутися за допомогою до досвідченого майстра із сервісного центру.

При виявленні пошкоджених або погорілих дротів їх необхідно замінити на нові. У деяких найбільш запущених випадках слід проводити всього шлейфу проводів у комплексі.

Пошкодження проводки, крім можливих ударів струмом, не проходять безвісти. Так, якщо внутрішнє проведення пошкоджено, пральна машина може не вмикатися, деякі режими можуть давати збій, окремі вузли пральної машини можуть не працювати. Прояв такої поломки залежить від того, в якому ланцюзі відбулося пошкодження проводки. Ремонт пральної машини, у такому разі, краще довірити досвідченому майстру.

Несправність двигуна пральної машини

неисправность мотора стиральной машины

Прання в машинці відбувається в барабані, тому може створюватися помилкове враження про те, що саме барабан відповідальний за якісне прання та більшість процесів, що відбуваються в пральному агрегаті. Але, насправді, основну діяльність у цьому напрямі виробляє двигун пральної машини, який відповідає за обертання самого барабана.

Це означає, якщо двигун, з якоїсь причини несправний, отже, барабан не може обертатися в необхідному ритмі або зовсім не обертається. При цьому, якщо пошкоджено ізоляцію двигуна, струм може переходити на корпус пральної машини або на барабан. Саме на поверхні цих елементів пристрою ми зможемо відчути пощипування або повноцінні удари струмом.

Зовнішня діагностика, у разі, свідчить про те, що барабан пральної машини обертається повільно, ритм обертання може бути рваним, чи барабан зовсім не обертається. Якщо після старту програми прання корпус машинки або її барабан кусає струмом, це явний прояв пошкодження двигуна.

Мотор пральної машини є досить дорогим та дуже важливим елементом пристрою. Необхідно озброїтися мультиметром, зняти задню панель корпусу машинки, від'єднати проводку двигуна, відкрутити кріплення та витягти двигун із корпусу. Продзвонивши двигун мультиметром, ми можемо виявити можливі несправності.

Залежно від ступеня пошкодження та характеру поломки, майстер приймає рішення про доцільність ремонту двигуна або необхідність його повної заміни. Останній варіант може виявитися найбільш дорогим серед усіх, які ми розглядати в даній статті.

Займатися самостійним ремонтом пральної машини, що належать до її двигуна, не рекомендується. Усі маніпуляції з мотором повинен проводити кваліфікований та досвідчений фахівець. Найбільш правильним рішенням виявиться запросити майстра із сервісного центру, який зробить коректну діагностику та грамотні ремонтні роботи.

Підведемо підсумок

Прояв у роботі пральної машини, коли корпус та інші елементи пристрою пощипують або покусують струмом, насправді є досить поширеним. Ігнорувати такий прояв не є правильним рішенням, адже він може посилитись. Необхідно правильно оцінити обстановку, виявити першоджерело ударів струмом, чи це зовнішній фактор або пошкодження самого пристрою, і вчасно усунути.

Найбільш частими факторами, які провокують удари струмом корпусу пральної машини, стають наступні прояви:

  • Відсутність заземлення в електропроводці будинку чи квартири;
  • Корпус нагрівального елемента пральної машини пошкоджений, потрібна заміна ТЕНу;
  • Пошкодження внутрішньої проводки пральної машини або пошкодження мережного кабелю пристрою;
  • Несправність двигуна пральної машини.

Як тільки ви вперше відчуваєте покусування струмом під час роботи пральної машини, слід звернутися до досвідченого майстра, який проведе діагностику, виявить справжню причину поломки та усуне її.


Comments (0)


Добавить комментарий




Allowed tags: <b><i><br>Add a new comment:


Cодержание: