Як відомо, будь-яка техніка здатна вийти з ладу, і холодильник не є винятком. Поломки у цього агрегату бувають зовсім різні, але, мабуть, найнеприємнішою з усіх є, коли холодильник не морозить. У зимовий період, проблему можна вирішити перемістивши тимчасово продукти на балкон або в інше холодне місце, але якщо така поломка відбудеться влітку, їжа просто зіпсується.
У цій статті ми докладно розберемося, чому холодильник працює, але не охолоджує, що могло спричинити таку несправність і який ремонт холодильнику може знадобитися.
Компресор вмикається, але рідко, а в холодильнику тепло
Якщо Ви звернули увагу, що в камері агрегату температура підвищена, а двигун запускається вкрай рідко, швидше за все це свідчить про несправність одного або декількох вузлів електроніки приладу, а саме: терморегулятора, термодатчика або блоку керування. Якщо одна з цих деталей вийде з ладу сигнал про підвищення температури в камері не подаватиметься на компресор, відповідно він не запуститься в потрібний момент і не наганятиме холод, в результаті цього в холодильнику ставатиме все тепліше і тепліше.
Для усунення такої неполадки потрібно виконати діагностику перелічених вище деталей і зробити заміну несправної на нову. Щоб здійснити повноцінний та якісний ремонт, найкраще звернутися до майстра.
Компресор працює безперервно
Коли в холодильнику тепло, а компресор працює без зупинок - це свідчить про можливий витік фреону. Перевірити, чи справді стався витік холодоагенту досить просто. У задній частині холодильника знаходиться конденсатор (решітка з трубками), за наявності нормальної кількості фреону ця решітка в період роботи компресора має бути достатньо гарячою по всій площині. Якщо конденсатор ледве теплий або холодний повністю або в деяких місцях, значить контур, що охолоджує, пошкоджений і через це пошкодження випаровується холодоагент. Внаслідок відсутності або недостатньої кількості охолоджуючої речовини компресор працюватиме на знос, що може спровокувати його поломку, тому необхідно відключити агрегат від мережі та усунути несправність.
Для того, щоб знову заправити холодильник фреоном, потрібно визначити місце витоку та загерметизувати його, тільки після цього можна буде проводити подальші роботи. Слід зазначити, що самостійно здійснити ремонт та заправку системи не вдасться, тому що для цього знадобиться спеціальне обладнання та певні навички. Тому для заправки холодильника фреоном доведеться запросити фахівця або відвезти прилад в сервісний центр.
Компресор працює, але нестабільно
Правильна робота компресора має бути стабільною, а саме: приблизно 15 хвилин працювати та стільки ж відпочивати. Якщо двигун працює довше, а відпочиває менше, при цьому в холодильнику тепло слід шукати причину такої поведінки агрегату.
Перекошені дверцята холодильника
Якщо дверцята приладу перекошені або провислі, то вона не щільно прилягатиме до корпусу при закритті, в результаті цього в камеру потраплятиме тепле повітря, відповідно температура в ній підвищиться і компресор запускатиметься частіше. Це вплине не тільки на безпеку продуктів, але до того ж призведе до перевитрати електроенергії і передчасного зносу компресора, що спричинить додаткові витрати.
Провисання може виникнути внаслідок звички перевантажувати полиці дверей продуктами та важкими пляшками. Якщо дверцята перекошені, зверніть увагу на рівень установки агрегату, якщо він стоїть нерівно, потрібно встановити холодильник за рівнем, тоді проблема з перекосом дверей буде вирішена.
Лід
Якщо не морозить морозильна камера, при цьому стінки сильно обросли льодом, ймовірно, саме льоду заважає щільному приляганню дверей і в морозилку потрапляє тепло. Достатньо провести розморожування агрегату і двері будуть щільно зачинятися.
Ущільнювальна гумка
Ущільнювальна гумка дверей холодильника має властивість твердіти, рватися і піддаватися механічним ушкодженням. Якщо вона тріснула або затверділа, то функція створення герметичності буде порушена і відбуватиметься все те ж, що і у випадку з дверцятами, що провисли. У цій ситуації потрібно замінити гуму ущільнювача на нову.
Не морозить холодильник ноу фрост
У холодильниках із системою охолодження ноу фрост причиною того, що не морозить одна з камер може стати перегорання ТЕНу розморожування. В результаті такої поломки льоду наростатиме на стінки радіатора, що через короткий проміжок часу ускладнить обертання лопат вентилятора, отже, холодне повітря в камері не циркулюватиме і поступово в ній стане тепло. Якщо Ви чули гуркіт при роботі вентилятора, а потім холодильник перестав морозити, значить причина саме в нагрівачі і буде потрібно його замінити. Краще відключити прилад від мережі відразу, як тільки Ви виявили несправність, тому що в результаті цього може статися ще й перегорання компресора.
Холодильник гуде, але не морозить
Коли в холодильнику "літо" і при цьому він гуде, зверніть особливу увагу на роботу компресора. Якщо Ви чуєте гул, який триває буквально кілька секунд, після чого замовкає, це свідчить про перегорання компресора. На жаль, ремонту ця деталь агрегату не підлягає, потрібно замінити його на новий.
У випадку, якщо холодильник працює як завжди, але при цьому сильно гуде і гримить компресор, а в камері температура підвищується - відбулося зношування внутрішніх деталей мотора (стирання поршнів, утворення люфтів), в результаті чого компресору просто не вистачає потужності для перекачування холодоагенту під необхідним тиском. Деталь потрібно замінити.
Для заміни компресора краще звернутися до майстра, так як для проведення цієї роботи знадобиться спеціальний інструмент та обладнання.
Компресор працює, але дуже гуде, а в камері тепло
Двері в порядку, гумка ціла, компресор працює, а холодильник все одно не морозить - це симптоми засмічення капілярної трубки. Засмічення капілярної трубки відбувається через заправку агрегату неякісним холодоагентом з високим вмістом вологи. Також таке могло статися внаслідок зношування фільтра осушувача або дозаправки холодильника фреоном, без проведення вакуумизації системи. Якщо Ви чуєте важку роботу мотора та гул, слід викликати майстра для прочищення капіляра та заміни фільтра осушувача.
Бережіть свою техніку і за перших симптомів несправності звертайтеся до майстра, адже поломку краще попередити, ніж згодом витрачати великі гроші на ремонт.
Comments (0)
Добавить комментарий